jún 032018
 

1. Odkiaľ pochádzate a kde sú Vaše korene?
Môj otec pochádza od Klobouk u Brna, matka od Slavkova u Brna, ja som sa narodila v Ostrave, čiže moje korene sú na Morave.

2. Kam ste chodievali do školy a kde ste pracovali?
Do školy som chodila v Bratislave, kde som i celý život pracovala. 25 rokov v Projektovom ústave PZN ako plánovačka a 25 rokov vo Vydavateľskom odd. UK vo funkcii ekonóm.

3. Váš otec bol ev. metodistickým farárom. V čom Vám bol príkladom?
Na obidvoch rodičov mám veľmi krásne spomienky, na ktoré si často spomínam, otec mal vo zvyku prihovárať sa nám, i na moje niektoré otázky odpovedať, biblickými veršami, ktoré si dodnes pamätám – v češtine. Spomeniem jednu pre mňa nezabudnuteľnú debatu. Keď som ako dospievajúce dievča začala mudrovať, raz som presviedčala otca, že v dnešnej dobe sa musí na rôzne veci pozerať ináč, pretože je „iná doba“, múdro odpovedal: „Máš pravdu, doba je iná, ale človek má stále rovnakú dušu.“

4. Ste dlhoročnou členkou farnosti ECM Bratislava – Staré Mesto. Čo sa Vám najviac páči na našom cirkevnom zbore?
Neviem či najviac, ale spomeniem záujem nášho farára i ostatných členov – jeden o druhého. Že sa snažíme o to, aby sme jedni druhých bremená niesli. Vtedy môžeme jasne cítiť, že nie sme sami, že sa Pán Boh o nás stará.

5. Určite máte mnoho zážitkov s Bohom. Môžete sa s nami o ne podeliť?
Človek, ak každé nové ráno prijíma s vďakou a celý nový deň vkladá do rúk svojho Boha a chce prežívať deň s Ním, prosí Ho o Jeho prítomnosť, vtedy môžeme cítiť, že je vždy s nami.

6. Čo pre Vás znamená vzťah s Bohom? Kým je pre Vás Boh?
Život bez Pána Boha si vôbec neviem predstaviť, je pre mňa samozrejmosťou a jediným pevným bodom, jediná istota budúcnosti.

7. Aký je Váš obľúbený biblický verš?
Na toto neviem presne odpovedať, trochu všeobecne, mám rada Božie zasľúbenia, najmä ak obsahujú slovo „neboj sa“.

 

S Bohunkou Holešovou, členkou nášho cirkevného zboru, sa rozprával Ivan Lukáč.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(povinné)

(povinné)